İndir:
2 500 TRY
2 500 TRY
İlk depozito için
ŞİMDİ AL

Katar'da paranın satın alamayacağı tek şey

Bu materyal Mostbet  desteği ile hazırlanmıştır.


Bu kadar çok yasak varken hayattan nasıl zevk alabilirsiniz?

Mutluluk parada değildir. Bu ifade Katarlıları en iyi şekilde tanımlamaktadır. Üç gün süren Dünya Kupası boyunca yerel halkın yüzünde hiç gülümseme görmedim. Görünüşe göre Dünya Kupası hayatta bir kez yaşanacak bir tatil - sevinin, gülümseyin, eğlenin, ama nerede.

Ancak, Müslümanların kendileri engeller yaratmıştır. Kur'an'ın katı kuralları yüzünden. Kamu yasağı kapsamında: alkol tüketimi, duyguların açıkça gösterilmesi, hatta öpüşme, kadın vücudunun açıkta kalan kısımları, müstehcen dil, insanların izni olmadan fotoğraf ve video çekimi, yüksek sesle müzik dinleme, ulusal mirasa ve dine saygısızlık, geleneksel olmayan yönelimlerin gösterilmesi.


Kadınlar ülkenin siyasi hayatına dahil olamamaktadır ve kural olarak çoğu okuma yazma bilmemektedir. Üniversitelerde kadın kampüsleri erkek kampüslerinden ayrılmıştır. Katar'da kadınlar düğünden sonra yüzlerini ve vücutlarını tamamen örterler. Camilerde kadınlar ve erkekler farklı girişleri kullanmaktadır.

Müslüman Arap ülkelerindeki tüm filmler sansürleniyor: bir erkekle bir kadın arasında herhangi bir dokunuşun olduğu, sıradan sarılmaların olduğu tüm sahneler kesiliyor. Doha'da sadece bir tiyatro var. Müslüman dünyasında tiyatrolar popüler değildir, çünkü bu onların dinleriyle çelişen bir performanstır. Yerel halk, neredeyse her alışveriş merkezinde bulunan sinemaları tercih ediyor.

Katar'da yaklaşık üç milyon insan yaşamaktadır, iki milyondan fazlası erkek, üç kat daha azı kadındır. Safkan yerli Katarlıların oranı sadece %15. Dolayısıyla kendilerini ulusal bir azınlık olarak görüyorlar. Geri kalanlar, çoğunlukla Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Nepal, Filipinler ve Sri Lanka'dan olmak üzere diğer ülkelerden çalışmak için gelenlerdir.

Katar'da tek bir dilenciyle bile karşılaşmayacaksınız. "Kesinlikle" kelimesinden evsiz insan yoktur. Her vatandaş, her yabancı hükümetin avucunun içinde. Her yabancının bir sponsoru olmalıdır. Sponsor genellikle bir üniversite veya bir işverendir. A priori olarak yasadışı göçmen olamaz.


Şimdi Katar dünyanın en zengin ülkesi, çok küçük bir alanı kaplıyor ve haritada bulmak kolay değil. Tabii ki, Transcarpathian bölgesinden bile daha küçük ve Chernivtsi bölgesinden biraz daha büyüktür. Katar doğal gaz rezervleri bakımından dünyada dördüncü sırada yer almaktadır. Katar çok miktarda petrol ve petrol ürünü ihraç etmektedir. Bu sayede ülke büyük bir atılım gerçekleştirdi. Katar, insan yaşamı için gerekli olan her şeyi diğer ülkelerden ithal etmektedir. Tarım, nüfusun ihtiyaçlarının yalnızca %10'unu karşılamaktadır.

Petrodolarlar ülkeye akmadan önce Katar'da hayat son derece zordu, erkekler tehlikeli bir inci avı için uzun süre denize açılıyordu. Bu çalışma birçok kişinin hayatına mal oldu.

Artık Katar'da insanlar lüks içinde, finansal olarak güvende yaşıyor. Ama aynı zamanda mutsuzlar. Çünkü para mutluluğu satın alamaz. Ve bu ifade Katarlıları en iyi şekilde tanımlıyor. Yoksul Senegalliler ya da Brezilyalılar zengin şeyhlerden çok daha mutludur. Senegallilerin dün stadyumda iki saat boyunca hiç durmadan nasıl dans ettiklerini duymalıydınız.
0 0)
İnceleme ekle
2 500 TRY
2 500 TRY
İlk depozito için
ŞİMDİ AL
İndir:
Şimdi ilk yatırımınıza özel
2 500 ₺ + 250FS bonus hediye!