İndir:
2 500 TRY
2 500 TRY
İlk depozito için
ŞİMDİ AL

Belçika - Fas

Mostbet: Belçika - Fas. çatışma tarihi

Mostbetr.com, mostbet tr ile birlikte, bugün Katar'da gerçekleşen Dünya Kupası'nda oynayacak takımların maçlarının geçmişini dikkatinize sunuyor.
mostbet resmi site Belgia Morokko

Kelimenin tam anlamıyla bugün F grubunda Belçika ve Fas milli takımlarıyla karşılaşacak. Red Devils'in Kanada ile belirsiz oyununa rağmen Mostbetr Turkey, Avrupa temsilcisini maçın favorisi olarak görüyor ve galibiyet için 1.90'lık bir katsayı tayin ediyor.

İlk kez, Belçika ve Fas milli takımları, en iyi zamandan çok uzakta oldukları 1994 Dünya Kupası'nda oynadılar. Belçika, takımın 1986 Dünya Kupası'nda yarı finale yükselmesine yardımcı olan Jan Coulemans, Erik Gerets ve Frank Verkonter'i çoktan kaybetmişti. Jean-Marie Pfaff da ayrıldı, ancak burada adil olalım: Bayern kalecisi ile uzun süre rekabet eden ve sonunda onun yerini alan Michel Prudhomme, daha kötü olmadığı ortaya çıktı.

Fas, tarihinin en güçlü oyuncusu Noureddine Naibet'e sahipti (Ziyech, Hakimi ve Boone'a tüm saygımla), ancak Dünya Kupası büyük ölçüde trajediden kaynaklandı. Doksanlı yılların başında, Zambiya milli takımı kıtanın en güçlü takımlarından biriydi - 1990 Afrika Uluslar Kupası'nda üçüncülük, 1992'de çeyrek final - ancak takımın tarihi bir yıl önce bir uçak kazasıyla silindi. Dünya Kupası. Bir kupa. Dünya Kupası. Gabon ile maça giden ekibin bulunduğu uçak, Dünya Kupası eleme maçı sırasında düştü.


Ve bir sonraki Afrika Uluslar Kupası daha da iyi olacak olsa da, 18 ölümün yetenek havuzuna büyük bir darbe olduğu açık. Zambiyalılarla grupta, 1986'da Dünya Kupası play-off'larına ulaşan ancak 1990'da kalifiye olamayan Fas takımı vardı. Sonuç olarak, özel bir şey yok, takım Zambiya milli takımının ikinci takımını yenerek Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı.

Belçika, Hollanda ve Suudi Arabistan'ın yer aldığı grupta Faslılar sıfır puanla sonuncu oldu. İlk turda birlikte oynadıkları Belçikalılara da kaybettiler. Ancak "Kırmızı Şeytanlar" a karşı mücadele dahil tüm maçlar tek golle kaybedildi ve kavgasız değil. Luke Nilis'in Mark Degri'ye radyo kontrollü pası burada her şeye karar verdi: Oyunun en başında kale çizgisine yaptığı orta, defans oyuncularının önünü kesti ve hücum oyuncusuna gol atmaktan başka çare bırakmadı.

Gelecekte, Belçika çok daha fazla şans yarattı, ancak hiçbirini dönüştürmedi. Ödeyebilir: Faslılar da birkaç gol atabilir. Prudhomme, kalitesinde en ufak bir kayıp olmadan Pfaff'ın yerini aldı: havaya yükselmenin eşiğindeki kurtarışları, onlarca yıl sonra bile büyüleyici ... Dünya Kupası tarihinin sonunda, meslektaşı role girdi. Yüz yüze görüşmede meseleyi kendi lehine çözmeye çalışan Halil Azmi yaralandı. O zamana kadar Faslılar zaten iki oyuncu değişikliği kullanmıştı ... ancak FIFA, özellikle 1994 Dünya Kupası'nda kalecilerin üçüncü kez değiştirilmesine izin verdi - sağlıklarından endişe ediyorlar!

Ardından Belçika takımı Hollandalıları yenecek ve bu muhtemelen bu Dünya Kupası'ndaki sorunlarını çözecektir. Bundan sonra "kırmızı şeytanlar" Suudi Arabistan milli takımına yenilerek grupta üçüncü sırada yer alacak. Bu onları yine de playofflara götürecek (bu turnuva "24 grup, 16 playoff" şemasına göre düzenlendi), ancak 1/8'de Almanlar tarafından oyundan elendiler.

Belçika ve Fas da birbirlerine karşı iki hazırlık maçı oynadı. 1999'da Avrupa temsilcisi 2008'de daha güçlüydü - Afrika.

Mostbet resmi bahis https://mostbetr.com

 

0 0)
İnceleme ekle
2 500 TRY
2 500 TRY
İlk depozito için
ŞİMDİ AL
İndir:
Şimdi ilk yatırımınıza özel
2 500 ₺ + 250FS bonus hediye!